انتخاب غذای مناسب ماهی زینتی

خرید غذای ماهی مناسب

خرید غذای ماهی می تواند یک دردسر گیج کننده باشد،
به خصوص هنگامی که با تنوع زیاد غذای ماهی در بازار روبرو شوید.

هنگام انتخاب بهترین غذای ممکن برای ماهی های آب شیرین ، نیازهای غذایی ماهی باید دغدغه اصلی باشد.
سرانجام ، آکواریست باید تلاش کند تا منابع غذایی را که ماهی در طبیعت از آن تغذیه می شود ، مجدداً ایجاد کند و هر چیزی که فاقد رژیم غذایی ماهی باشد ، را نیز اضافه کند.

فهمیدن مواد غذایی ماهی

هنگام جستجوی غذای ماهی ، مواد موجود روی برچسب را حتماً بررسی کنید.
غذاهای ماهی با کیفیت بالا مواد تشکیل دهنده ای باکیفیت دارند که قیمت بعضاً بالاتر را توجیه می کند،

غذاهای کم کیفیت که فاقد تغذیه هستند حاوی بسیاری از مواد غیرضروری یا “پرکننده” هستند که رایج نیستند و حتی در رژیم غذایی طبیعی ماهی وجود ندارند.
این پرکننده ها می توانند شامل مخمر ، برنج ، ذرت ، وعده غذایی گندم / گلوتن ، جو دوسر ، سیب زمینی، مواد نگهدارنده و مواد افزودنی باشند.
غذاهای ماهی با کیفیت پایین چربی و محتوای مضر بیشتر و فیبر کمتری دارند.

تولیدکنندگان غذاهای ماهی با کیفیت بالا تمایل دارند که حاوی مواد طبیعی یا کامل بیشتری باشند که غذاهای ماهی را در طبیعت تقلید می کنند.
به دنبال این نوع مواد باشید: کریل ، شاه ماهی ، ماهی مرکب ، جلبک ، اسپیرولینا و سیر. این مواد که نسبت به محتویات غذاهای ماهی کیفیت پایین هضم راحت‌تری دارند ، حاوی مواد نگهدارنده کمتری و چربی کمتری هستند.
غذاهای ماهی با کیفیت بالا همچنین از فیبر بالاتری برخوردار بوده و حاوی پروتئین بیشتری هستند.

قیمت و کیفیت غذای ماهی

بسیاری از مردم از خرید غذای ماهی با کیفیت بالا دلسرد هستند زیرا آنها اکثرا گران هستند.

همچنین ، گاهی این غذاهای با کیفیت در ظروف کوچکتر بسته بندی می شوند و به مصرف کنندگان پیشنهاد می کنند این محصول ماهی های خود را کمتری تغذیه کند.
بسیاری از غذاهای با کیفیت بالا ، به خصوص گلوله و گرانول ، از نظر پروتئین و مواد تشکیل دهنده کامل چگال تر و بیشتر هستند ،
به این معنی که ماهی برای به دست آوردن فواید کامل نیاز به خوردن غذای کمتری دارد.
همچنین ، با وارد شدن غذاهای مرغوب به رژیم غذایی ماهی ، پتانسیل رشد و رنگ گرفتن ماهی بسیار افزایش خواهد یافت ، زیرا پروتئین ، کاروتن و سایر مواد تشکیل دهنده ای را که غذاهای ماهی کم کیفیت ندارند ، تهیه می کنند.

غذاهای با کیفیت بالا درنهایت باعث صرفه جویی در پول آکواریست می شوند زیرا ضمن بهبود سلامت کلی ماهی ، رشد و رنگ مطلوب را ایجاد می کنند.

غذای ماهی گرانول یا غذای ماهی پولکی نباید به اندازه رژیم غذایی ماهی باشد.
در طبیعت ، ماهی غذاهای مختلف زیادی می خورد ، و در نتیجه رژیم متعادل حفظ می کند که به سلامتی و زندگی طولانی مدت کمک می کند.
مانند انسان ها ، ماهی ها برای اطمینان از رشد مناسب ، پشتیبانی از سیستم ایمنی بدن و ایجاد لرزش طبیعی در رنگ آمیزی آنها به یک رژیم متنوع و متعادل نیاز دارند.

گذشته از غذاهای بسته بندی شده با کیفیت بالا ، غذای ماهی زنده مانند کرم های خونی ، کرم های خاکی ، کرم های غذایی ، ماهی خوراک سالم ، کریل ، میگو آب نمک ، خرچنگ ، ​​میگو ( شریمپ ) و حشرات را در نظر بگیرید.
بسته به گونه  آن ، گاهی ماهی می تواند از سبزیجات تازه مانند کدو سبز ، هویج ، نخود فرنگی و کاهو تغذیه کند. بسیاری از غذاهای زنده را می توان به صورت منجمد نیز به دست آورد.

به یاد داشته باشید ، سلامتی و ظاهر ماهی بیشتر به رژیم غذایی آنها بستگی دارد.
اگرچه ممکن است در آن زمان گران به نظر برسد ، پرداخت کمی بیشتر برای غذای برتر باعث صرفه جویی در وقت و پول آکواریست در طولانی مدت می شود.
انواع غذاهای سالم را برای ماهی ها تهیه کنید تا آنها زندگی طولانی و شاد داشته باشند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *